Godziny otwarcia
  • Poniedziałek

    10:00 - 18:00

  • Wtorek

    10:00 - 18:00

  • Środa

    10:00 - 18:00

  • Czwartek

    10:00 - 18:00

  • Piątek

    10:00 - 18:00

  • Sobota

    09:00 - 13:00

  • Niedziela

    Zamknięte

Zabieg

Medycyna estetyczna

Co powoduje zmarszczki?

Zmarszczki są to zmiany na twarzy spowodowane wiekiem oraz układem mimicznym. Kiedy się śmiejemy, marszczymy brwi, mrużymy, wówczas mięśnie kurczą się, co powoduje formowanie się zmarszczek i linii. Oprócz tego skóra wraz z wiekiem traci elastyczność, obniża się wilgotność skóry, co powoduje pogłębianie się zmarszczek i w konsekwencji zmarszczki pozostają na stałe. Częstą przyczyną powstawania zmarszczek jest również nadmierne lub nieumiejętne korzystanie z promieniowania słonecznego, czyli opalania się, a także zła dieta, palenie papierosów, gwałtowne odchudzanie, zła pielęgnacja skóry, spadek poziomu hormonów, stresujący tryb życia oraz klimatyzacja.

Jaką metodę wybrać?

Wygląd bardzo wyraźnych zmarszczek możemy poprawić wstrzykując preparaty wypełniające, toksynę botulinową typu A, lub łącząc obie te metody. Wybór najodpowiedniejszej metody zależy od miejsca, rodzaju, a także umiejscowienia zmarszczek.

Na czym polega zabieg TOKSYNAMI BOTULINOWYMI?

TOKSYNA BOTULINOWA powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za nadmierne kurczenie się powodujące zmarszczki. Preparat nie przemieszcza się do innych okolic, jedynie leczone są miejsca poddane ostrzyknięciu.
Zabieg trwa 5-10 minut, towarzyszy temu minimalny dyskomfort, nie wymaga znieczulenia i można po zabiegu powrócić do codziennych czynności. Pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej widoczne są po 2-3 dniach po zabiegu, a końcowy efekt następuje 7-14 dni po zabiegu. Efekt zastrzyków jest zawsze okresowy i utrzymuje się od 4-6 miesięcy. Kolejny zabieg tej samej partii ciała może być przeprowadzony nie wcześniej niż po 4 miesiącach. Termin następnego zabiegu uzależniony jest od utrzymywania się efektów poprzedniego zabiegu i jest określany indywidualnie dla każdego Klienta. Po kolejnych kuracjach efekty mogą utrzymywać się znacznie dłużej.
Zalecenia  po zabiegu: po iniekcji nie należy kłaść się przez 4 godziny, nie należy spożywać alkoholu do końca dnia, nie wolno w tym dniu latać samolotem oraz schylać się.

Na czym polega zabieg za pomocą NEUROMODULATORA?

Zabieg polega na wstrzyknięciu podskórnie do mięśni poddawanych zabiegowi niewielkich ilości tej substancji w celu zredukowania zmarszczek.
W ten sposób możemy redukować:

  • zmarszczki wokół oczu tzw. „kurze łapki”,
  • zmarszczki gładzizny,
  • zmarszczki czoła.

Inne zabiegi z zastosowaniem neuromodulatora:

uniesienie brwi, likwidowanie zmarszczek poniżej oczodołu, likwidowanie zmarszczek nosa „bunny lines”, spłycenie bruzd nosowo-wargowych, likwidowanie uśmiechu dziąsłowego, uniesienie koniuszka nosa, likwidowanie zmarszczek górnej wargi tzw. „usta palacza”, uniesienie opadających kącików ust, tzw. „linie marionetki”, likwidowanie zmarszczek szyi i obręczy szyjnej, leczenie nadpotliwości (pachy, stopy, dłonie).

Na czym polega zabieg KWASEM HIALURONOWYM?

Kwas hialuronowy jest to rodzaj polisacharydu występujący we wszystkich organizmach żywych. Jest to substancja zdolna do wiązania ogromnej ilości wody, dzięki czemu zapewnia utrzymanie odpowiedniej i naturalnej wilgotności skóry.  Oprócz tego powoduje mnożenie się i migrację fibroblastów oraz wtórną syntezę kolagenu. Kwas hialuronowy działa również jako zmiatacz wolnych rodników.  Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość oraz jakość kwasu hialuronowego w skórze, co prowadzi do zwiotczenia skóry.
Kwas hialuronowy stosuje się między innymi:

  • do wypełniania bruzd nosowo-wargowych,
  • likwidowania zmarszczek wokół ust oraz obniżone kąciki ust,
  • likwidowania zmarszczek palacza,
  • likwidowania fałdów marionetki,
  • a także powiększenie i modelowanie ust.

Dzięki temu, iż kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze człowieka nie stwarza ryzyka reakcji alergicznych. Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego bardzo cienką igłą w miejscu, które chcemy skorygować. Przed zabiegiem, miejsce wstrzyknięć jest znieczulane kremem EMLA, co trwa około 30 minut, zaś samo ostrzykiwanie  trwa 20-30 minut. Efekt zabiegu jest widoczny natychmiast i utrzymuje się średnio 9-12  miesięcy, co uzależnione jest od trybu życia (np. palenie papierosów, nadmierne opalanie się) oraz wieku pacjenta. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienie i obrzęk, który ustępuje po 1-2 dniach. Oprócz działania wypełniającego, skóra po zabiegu jest bardziej nawodniona, dzięki czemu poprawia się jej kondycja.
Zalecenia  po zabiegu: nie należy masować okłutych miejsc, ani ich rozgrzewać (masaż powoduje przemieszczanie wstrzykniętego materiału, natomiast ogrzewanie przyśpiesza degradację).