Godziny otwarcia
 • Poniedziałek

  10:00 - 18:00

 • Wtorek

  10:00 - 18:00

 • Środa

  10:00 - 18:00

 • Czwartek

  10:00 - 18:00

 • Piątek

  10:00 - 18:00

 • Sobota

  09:00 - 13:00

 • Niedziela

  Zamknięte

Zabieg

Karboksyterapia

Ostrzyknięcie CO2 (medycznym gazem, dwutlenkiem węgla)

Terapia dwutlenkiem węgla, zwanym „cudownym gazem”.  Jest to metoda bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i kliniczne sprawdzona metoda stosowana do odmłodzania skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz innych części ciała. Jest to również doskonała metoda do walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia, kontrolowanych dawek węgla (CO2).

Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest w tkanki podskórnej przez niewielką igłę. Gaz bez problemu przenika do okolicznych tkanek.  CO2 powoduje rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Powoduje to zwiększenie przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych do podawanego obszaru, co powoduje poprawę mikrokrążenia i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na podanie gazu jest stymulacja kolagenu, w wyniku czego skóra jest bardziej sprężysta. Prowadzi również do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia , że zabieg karboksyterapii jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to , że jest wysoce obojętny dla naszego organizmu. Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym, jest więc dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych oraz skutków ubocznych. Jest to zabieg bezpieczny, który w znaczący sposób może poprawić wygląd i zdrowie naszej skóry.

JAK DŁUGO TRWA KURACJA?

Za zwyczaj cykl zabiegów obejmuje od 8-12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się zabiegi w odstępie tygodniowym lub dwutygodniowym w zależności od miejsca poddanago zabiegowi. Zabieg trwa niedługo, od kilku do kilkunastu minut.
Zastosowanie:

 • Jest to jedna z najskuteczniejszych kuracji redukujących intensywny cellulit, która łączy mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenia metabolitów
 • Alternatywa dla liposukcji
 • Minimalizacja rozstępów ( 60-80%)
 • Usuwanie zmarszczek
 • Przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy i całego ciała
 • Minimalizacja worków i cieni pod oczami
 • Redukcja podwójnego podbródka
 • Wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
 • Zwiększenie grubości skóry

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna. Dzięki aplikacji dwutlenku węgla w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów poprawiających wygląd skóry. Jednymi z wielu będzie stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji (tworzenia nowych naczyń krwionośnych) oraz działanie lipolityczne (redukujące tkankę tłuszczową).

Wskazania:

 • Worki i cienie okolic oczu
 • Zmarszczki statyczne okolic oczu
 • Poduszeczki tłuszczowe okolic oczu

Głównym celem zabiegu w  tych okolicach jest spowodowanie stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze, a zatem jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wpływa dodatnio w związku z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych, co powoduje na widoczną poprawę jakości skóry.

Komórki tłuszczowe są wyjątkowo wrażliwe na podanie dwutlenku węgla. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej gaz częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza tkanki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu  i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry oraz stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry oraz usunięcia nieestetycznego efektu  „skórki pomarańczowej”. Karboksyterapia jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, nie obarczoną powikłaniami, które towarzyszą w tradycyjnej metodzie.

Rozstępy są to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków oraz piersiach. Przyczyny powstawania rozstępów to czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie , ciąża, czynniki genetyczne, a także zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Jedną z najskuteczniejszych metod do walki z rozstępami jest karboksyterapia, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%. Dzięki zabiegowi usprawniamy proces neowaskularyzacji, co prowadzi do znacznej poprawy ukrwienia skóry. Powyższe implikuje sprawniejszą pigmentację skóry, co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływa na wyrównanie miejsc  zmienionych. Karboksyterapia jest jedyna dostępna metodą do walki zarówno ze starymi, jak i nowymi rozstępami, która przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień. Karboksyterapia wspomaga tworzenie nowego kolagenu, a następnie „zagęszcza” i uelastycznia skórę, aby poprawić jej wygląd.

Blizna powstaje w wyniku naruszenia struktury skóry. Jest ona naturalnym i ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim powstanie jednak blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną w wyniku której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle 2-3 tygodnie. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa jej przebudowa, mająca na celu nadanie skórze  możliwie największej wytrzymałości. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi najpierw się zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Zabiegi można rozpocząć około 2-3 tygodnie po zagojeniu się rany. Karboksyterapia przynosi efekty w niwelowaniu blizn np. po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.

 • Ciąża
 • Ciężka niewydolność nerek
 • Ciężka niewydolność płuc
 • Ciężka niewydolność serca
 • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej